Forrunde – Dag 3

I dag var vinden snill når det gjelder styrken, men kom fra “feil” retning – nemlig “kryss”.

På tredje konkurransedagen skulle Alex fly før dommergruppen som er mest “streng”, som man kunne se dagene før. La oss se hva som skjer på ettermiddagen.

Ola og Arnstein fløy på formiddagen. Etterpå dro vi for en treningstur til Klip Henley – flyplass (som opprinnelig skulle være stedet for VM). Der møtte vi Lassi Nurila fra Finland. Han spurte Alex om han kunne hjelpe ham (bære modellen, lese programmet etc.) siden han er alene fra sitt land i VM. Sammen har de to hatt en treningstur for å finne riktig rytme i lesingen av programmet.

Alex fløy på ettermiddagen og fikk over 400 poeng fra den strenge dommergruppen for en veldig god flytur. Støtte til Lassis hadde fungert bra den også.

I morgen er den siste dagen i den innledende runde. Man kan ikke si noe enda om resultatene – ikke før alle fløy for alle dommergruppene kan man sammenligne noe som helst.

Så hold fingrene krysset!

This entry was posted in norsk and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s